###Klątwa Doliny Węży. 4 кхумани Пепа Гвардіоли ###

Цікаво, правда ж – головна трансферна подія зими це перехід не гравця, а тренера? І це перший виклик, перший кхуман, з яким Гвардіола – я чомусь більш ніж упевнений – спокійно і упевнено впорається.

Але далі буде складніше. Значно складніше.

В "Барселоні" Пеп продемонстрував, що вміє вигравати чемпіонат у принципового конкурента – сильного, потужного, але одного. (В трьох чемпіонських сезонах блаугранас виграли у третьої команди чемпіонату 17, 28 та 25 очок відповідно. Та й у чемпіонаті-2011/12 "Барса" на другій позиції відірвалась від третього призера на три десятки балів.)

В "Баварії" Гвардіола показав, як комфортно треба вигравати чемпіонат, коли конкурентів по суті не існує. (У двох завершених чемпіонатах мюнхенці випередили віце-чемпіона на 19 і 10 очок відповідно – і це при тому, що в кінці сезону, вже забезпечивши титул, знижували оберти. Нині, після 19-ти турів із 34-х, "Байєрн" виграє у найближчого переслідувача вже вісім очок).

Klątwa Doliny Węży. 4 кхумани Пепа Гвардіоли - изображение 1

В Прем'-єр-лізі ж він зустрінеться з другим кхуманом – ситуацією, коли на титул претендує відразу кілька команд, а всі інші настільки сильні, що можуть завдавати дошкульних, болючих ударів протягом усього чемпіонату. Такої інтенсивної боротьби на внутрішньому фронті не знали ні "Барселона", ні "Баварія".

А за другим буде і третій кхуман – єврокубковий. За чотири каталонських сезони Пеп двічі вигравав ЛЧ, двічі зупинився у півфіналі – і ті поразки не можна було назвати логічними. З "Баварією" Гвардіола обидва рази доходив до 1/2-ї фіналу (програвши тільки великим – Роналду та Мессі), та й зараз до півфіналу залишилося всього чотири матчі.

"Манчестер" же "Сіті" за всю свою історію не піднімався в Лізі чемпіонів вище 1/8-ї фіналу. (Ви будете сміятись, але навіть у сезоні-68/69, коли і набір учасників був значно легший, і раундів було значно менше – МС зупинився уже в 1/16-й, поступившись нікому не відомому тоді "Фенербахче".)

Та навіть тоді, коли всі три кхумани будуть подолані, і Гвардіола здобуде могутність і силу, стане тренером номер один на планеті (а він ним стане – якщо), залишиться ще один, четвертий. І як у тому самому фільмі – найпідступніший. Спокуса. Спокуса посунути свого головного – і, чесно кажучи, єдиного – конкурента за місце на вершині. Але посунути Жозе Моурінью можна, лише самому ставши "жозе моурінью". У всіх смислах цієї, уже майже загальної назви. Але Гвардіола, який копіює Моуріньо – це буде провал. І кінець. Згадайте, коли під час їх битви в Ла Лізі Жузеп намагався симетрично-скандально відповідати Жозе – як це виглядало. Дякувати Богу і самому Пепу, тоді у нього вистачило мудрості.

Але чи не втратить він голову на вершині? Чи не доведеться пригадати ще одну цитату із легендарного фільму "Закляття долини змій" (з якого я взяв для цього тексту і кхумани, і "могутність і силу") – "Це уже не Брічер"?